Namaz od piletine i šargarepe

Da li ste navikli da bazirate obroke na industrijskoj hrani, samo zato što ste ubedili sebe da nemate vremena da ih sami pripremate? I to u vašem domu, gde imate potpunu kontrolu nad izborom sastojaka. Da li želite da uradite nešto za sebe i promenite loše navike?

Pridružite se našem klubu, čitajući recepte bazirane na isključivo zdravoj ishrani! Zamenite konzerviranu industrijsku paštetu, načinjenu od termički obrađene piletine, „obogaćene“ raznim emulgatorima i konzervansima, potpuno prirodnom i zdravom paštetom bez hemijskih dodataka. Unapredite ishranu vašeg deteta hranjivim nutrijentima iz ovog, za pripremu veoma lakog, namaza kao što je namaz od piletine i šargarepe.

Pileće meso, inače omiljeno kod mališana i odličan izvor proteina, kalcijuma, gvožđa i fosfora, glavni je junak našeg današnjeg recepta. Tu je i šargarepa, jedna od prvih namirnica koja se uvodi u dečiju ishranu, zbog svoje izuzetne hranljivosti. Ona sadrži bitne vitamine poput A, C, B1, B2, zatim kalcijum, magnezijum, kalijum, fosfor i gvožđe.

Potrudite se da podržite kvalitetan rast i razvoj vašeg deteta, time što ćete mu pripremati proverene, domaće obroke. Ukoliko dan započnete ovakvim doručkom, ono će rado slediti vaš primer i početi da usvaja zdrav životni stil kao nešto sasvim normalno.

Sastojci
Namaz od piletine i šargarepe
– 1/2 šolje rendane šargarepe ICEBERG SALAT CENTRA
– 2 skuvana bataka ili 1 veće belo meso
– 1 skuvano jaje
– 1 kašika pavlake
– 1 kašika senfa
– 1/3 kašičice soli
– 1 kašika maslinovog ulja
– 1/4 glavice crnog luka

Uputstvo za pripremu
1. Iseckajte skuvano meso i stavite ga u činiju sa svim ostalim sastojcima.
2. Umutite sve sastojke štapnim mikserom i servirajte kao namaz uz palačinke, hleb ili tortilje.

Napišite nam u komentarima kako je uspeo vaš namaz od piletine i šargarepe i prijavite se na naš newsletter kako biste dobijali najnovije recepte i savete o ishrani direktno na vašu e-mail adresu.

Za Klub zdravih navika: Katarina Stojković, Veseli Zalogaji

Leti su salate toliko lagane i osvežavajuće. Probajte naš video recept za salatu sa tunjevinom.

namaz od piletine i šargarepe, domaći namaz, zdrav namaz, Iceberg Salat Centar

7

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *